Hakkımızda

Hakkımızda

Biz Kimiz ?

1994 yılında Kartal Çavuşoğlu Sanayi Sitesinde 40 metrekare küçük bir dükkanda ticari faaliyetlerine başlayan Tezmak Makina, takım tezgahları konusunda her geçen yıl daha da profesyonelleşerek bugün konusunda Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yerini almıştır. Şirketin kurucusu ve ortaklarından Turhan YILDIRIM o günlerde Türkiye’nin en büyük tezgah üreticisi olan Tezsan Takım Tezgahları San. Tic. A.Ş. ‘de çalışmış oldukları yılların tecrübesi ile revizyon ve bakım işlerine başlamış, onların çağa ayak uyduran, yenilikçi yapıları ile, firmamız günümüze kadar sürekli kendini yenilemeye devam etmiştir.

Revizyon ve bakım işleri için olmazsa olmaz tezgah satıh taşlama tezgahıdır. Tezmak Makina 2000 yılına kadar revizyon ve bakım hizmetleri için taşlama işlerini Tezsan’a yaptırmaktaydı. 2000 yılında bünyemize kattığımız 4 metre boyu taşlama kapasitesine sahip İtalyan satıh taşlama Favretto tezgahı ile Tezmak Makina yükseliş ivmesini hızlandırmış, Türkiye’de revizyona karşı bakış açısını değiştirmiştir Ülkemizde Tezmak’tan önce tamirci mantığı ile yapılan bakım ve revizyon işleri mevcuttu. En kaba tabirle eli anahtar tutan herkes piyasada bakım ve revizyon yapmaktaydı. Tezgah üretici firmanın mantığında ve hassasiyetinde revize edilemeyen tezgahlar işletmelerde istenilen toleranslarda imalat yapamadıklarından hurdaya ayrılıyordu. Bu durumda firmaların elinde kalan, hem verdikleri bakım ücretleri hem de işe yaramaz hurda tezgahlar oluyordu. Bütün bunlar özellikle büyük kurumsal firmalarda revizyona karşı olumsuz yönde büyük bir önyargı oluşturuyordu. Revizyon yaptırmaktansa ellerindeki tezgahları yok pahasına piyasaya satan, satamazsa da hurdaya ayıran firmalar yeni tezgah alımına yönelerek ülkemizden çok büyük miktarlarda döviz çıkışına neden oluyordu.

Biz ilk günden itibaren Tezmak Makina olarak yaptığımız işin doğruluğunu insanlara kabul ettirmek için bir çaba gösterdik. Doğru yapılan revizyonun yeni tezgah alımını ortadan kaldıracağını bunun hem firmanın hem ülkemizin yararına olduğunu gösterdik. Yapılamaz denilen tezgahların dahi revizyonunu başarı ile yaptık. İhale usulü çalışan kurumsal firmalardan, küçük bir sanayi sitesinde çalışan bir atölyeye kadar Türkiye’de çok geniş bir yelpazede müşteri portföyüne sahibiz. Son yıllarda Türkiye sınırlarını da aşarak, fabrika kurulumu, tezgah bakım revizyonu, fabrikalardaki tezgahların nakliyesi, tezgah alım-satımı gibi konularla yurt dışında da faaliyetlerimizi gün geçtikçe arttırmaktayız. Bugün geçmişe bakıp, başarı ile altından kalktığımız her ihaleden, revizyonunu yaptığımız her tezgahtan, müşterilerimizin memnuniyetinden ve müşterilerimizin bize olan güveninden güç alarak, sorumluluklarımızın bilincinde, vazgeçilmez tek konumuz olan kaliteden taviz vermeden, gelişen teknolojiye ayak uydurarak firmamızı geleceğe umutla taşıyoruz.